Zelená káva 5x inak

Zelená káva má veľmi špecifickú chuť. U zákazníkov sme sa stretli s rôznymi reakciami na ňu. Väčšinou ostanú zaskočení, či už pri pohľade na ňu alebo aj pri ochutnaní. Mnohí z nich totiž očakávajú vzhľad a chuť praženej kávy. Zelená káva je však úplne iná. Jej chuť sa dá prirovnať k vylúhovanej obilnine, vzdialene aj k zelenému čaju :) Čím dlhšie sa lúhuje, tým je výraznejšia. Je to naozaj netypická chuť, no aj napriek tomu a hlavne vďaka svojim účinkom si zelená káva získala mnoho priaznivcov. Pre tých, ktorí majú pocit, že im zelená káva nechutí, no aj tak by ju chceli piť pre jej benefity, ju pripravujeme s využitím niekoľkých príchutí.

Kardamon

Kardamon je korenina pochádzajúca z ďalekého východu, kde je obľúbeným doplnkom na dochucovanie jedál. Má niekoľko priaznivých účinkov – pozitívne pôsobí na zažívanie, na zmiernenie žalúdočných problémov, má tiež upokojujúci vplyv na nervovú sústavu.

Zelená káva s kardamonom

Kardamon je chuťovo asi najvýraznejší spomedzi korenín, ktoré na dochucovanie zelenej kávy používame. Na to, aby ho bolo naozaj cítiť, musia byť jeho zrnká pomleté. Najlepšie tak prenikne do zelenej kávy a takmer úplne prekryje jej chuť.

Škorica

Škorica je taktiež vcelku výraznou koreninou. Obsahuje veľa vitamínov, reguluje množstvo cukru v krvi (výskum z roku 2003 uverejnený v časopise Diabetes Care). Taktiež posilňuje imunitu, má antibiotické účinky, uvoľňuje hlieny, odstraňuje plynatosť, napomáha pri chudnutí. Avšak vo veľkých množstvách môže mať na organizmus aj negatívne účinky. Môže za to kumarín, látka ktorú škorica obsahuje a ktorá toxická pre pečeň a obličky, preto ľudia, ktorí majú problémy s pečeňou by mali škoricu konzumovať len obmedzene.

Zelená káva so škoricou

Táto kombinácia je veľmi obľúbená, obzvlášť v jesennom a zimnom období. Škorica sa vďaka svojej aróme v zelenej káve vie pretlačiť do popredia a preto chuťovo dominuje nad zelenou kávou. Nápoj sa po premiešaní sfarbí do matnejších hnedastých farieb. Škorica jemne obalí pomleté zrnká zelenej kávy a tým ich napomôže udržať na spodku pohára, vďaka čomu si môžeme kávu lepšie vychutnať.

Kokos

Kokos je skvelým spoločníkom v domácnosti. Kokosový olej sa využíva v kuchyni, ale aj v kozmetike, zdravotníctve a iných odvetviach. Väčšinou nám evokuje exotiku, slnko, more, pláž. Takú istú atmosféru môže navodiť aj keď ho vmiešame do zelenej kávy.

Zelená káva s kokosom

Do zelenej kávy používame strúhaný kokos. Je ho cítiť len jemne a dominuje chuť kávy. Zelenej káve však dodá príjemnú, exotickú arómu.

Zázvor

Zázvor, alebo tiež ďumbier lekársky, je už odpradávna považovaný za malý zázrak, čo sa týka liečenia chorôb a prechladnutí. Má silnú korenistú, až štipľavú vôňu a chuť. Obsahuje mnohé vitamíny a je pomocníkom pri chrípke, angíne či nádche. Rovnako pomáha znižovať cholesterol a chráni steny cievneho systému.

Zelená káva so zázvorom

Zázvor svojou výraznou chuťou potlačí zelenú kávu, no táto kombinácia má skvelé účinky na ľudské telo. Najlepšie je piť ju za horúca. Horúci zázvor podporí imunitu a zelená káva povzbudí. Ideálne spojenie na chladné zimné dni.

Vanilka bourbon

Vanilka je popínavá orchidea pôvodom z Mexika. Do polovice 19. storočia bola endemitom, typickým pre Mexiko, nakoľko ju opeľuje len niekoľko druhov miestnych kolibríkov. Časom sa však vyvinul systém umelého opeľovania, vďaka čomu sa mohla rozšíriť aj do iných častí sveta. Vanilka je drahou surovinou kvôli umelému opeľovaniu a náročnému procesu spracovania. Napriek tomu je vo svete veľmi žiadaná. Vanilka pôsobí proti únave, na nervy, povzbudzuje mozgovú činnosť a pôsobí ako afrodiziakum.

Zelená káva s vanilkou bourbon

Vanilka bourbon dodá zelenej káve veľmi príjemné, sladkasté tóny. Je veľmi jemná, no zároveň aromatická, avšak chuť zelenej kávy dominuje nad chuťou vanilky.

Foto je len ilustračné a preto všetkých prosíme, aby sa nesnažili mlieť zelenú kávu v domácich mlynčekoch a ani ju pripravovať prostredníctvom kávovaru. :)

Ako sa praží káva?

Praženie kávy je zložitý proces, umenie a veda zároveň, pri ktorom sa kávovníkové zrná menia zo zelených na bledo- či tmavohnedé. Práve praženie je tým, čo v najväčšej miere ovplyvňuje chuť kávy.

Zistiť viac

Kofeín. Nebezpečný zabijak?

Keď sa povie kofeín, ako prvé človeku napadne tento čierny nápoj. Káva , druhá najpredávanejšia komodita na svete, predstavuje pre ľudský organizmus bohatý zdroj antioxidantov. Povzbudivé účinky kávy na ľudské telo sú dobre známe a preto si mnohí bez nej nevedia predstaviť ráno. Avšak všetko treba s mierou. Pri nadmernej konzumácii kofeínu sa môžu dostaviť aj nežiadúce účinky ako napríklad úzkosť, poruchy spánku, búšenie srdca a nepokoj

Zistiť viac

Zelená káva 5x inak

Zelená káva má veľmi špecifickú chuť. U zákazníkov sme sa stretli s rôznymi reakciami na ňu. Väčšinou ostanú zaskočení, či už pri pohľade na ňu alebo aj pri ochutnaní. Mnohí z nich totiž očakávajú vzhľad a chuť praženej kávy. Zelená káva je však úplne iná. Jej chuť sa dá prirovnať k vylúhovanej obilnine, vzdialene aj k zelenému čaju :) Čím dlhšie sa lúhuje, tým je výraznejšia. Je to naozaj netypická chuť, no aj napriek tomu a hlavne vďaka svojim účinkom si zelená káva získala mnoho priaznivcov. Pre tých, ktorí majú pocit, že im zelená káva nechutí, no aj tak by ju chceli piť pre jej benefity, ju pripravujeme s využitím niekoľkých príchutí.Kardamon

Zistiť viac

Svet karamelovej vône

Arabské víno, tak mnoho Európanov v minulosti nazývalo kávu. Dnes ju mnohí poznajú len ako tmavé, čokoládové zrniečka uchované v rôznych nádobách, ktoré sú skladované v obchodných reťazcoch.

Zistiť viac

Zelená káva na chudnutie

V súčasnosti sa zelená káva spája s detoxikáciou a redukciou hmotnosti. Nie je to však žiaden moderný objav. Každé kávové zrnko je zelené pred pražením, ktoré kedysi bolo nevyhnutnosťou pred jej konzumáciou. Dnes si môžeme vychutnať aj šálku zelenej kávy spolu s jej blahodárnymi účinkami.

Zistiť viac

Otvorili sme!

Kaviarní s naozaj dobrou kávou a príjemným prostredím nikdy nieje dosť! Preto sme sa rozhodli, že sa rozrastieme a prinesieme niečo nové a príjemné do sveta kávy. Nová kaviareň síce nenesie presný názov Caffe4U ale iba jeho časť.Kafíčko by Caffe4u je rozšírenou verziou Caffe4U.

Zistiť viac

Mini pražička

Malá domáca pražička Gene pre domácich pražičov a kávičkárov. Jej rýchle a jednoduché použitie upraží menší objem, čo umožní mať neustále čerstvú praženú kávu.

Zistiť viac

Káva týždňa špeciál!

V rámci našej ponuky Kávy týždňa spestríme výber. Okrem jednej vybranej plantážnej kávy budeme striedať v priebehu celého jedného týždňa rôzne druhy kávy.Rozhodli sme sa pre brazílsky týždeň. V priebehu tohto týždňa budete mať možnosť si prísť vychutnať brazílsku kávu z rôznych oblastí. Postupnosť vám neprezradíme nechajte sa prekvapiť:) No isté je, že sa máte na čo tešiť! Ochutnať a porovnať viaceré brazílske kávy, spoznať tak rozmanitosť chutí, ktoré káva ponúka. Brazilia Bella Giana, Brazilia San Martin a Brazilia Yellow Bourbon. Tieto kávy vás budú prekvapovať svojou skvelou jedinečnou chuťou.Brazília je známa svojou produkciou skvelej kávy. A ako máme aj my možnosť sledovať obľúbenosť

Zistiť viac

Čo je to Cascara?

Čo je to Cascara? Cascara sú sušené kávové čerešne z kávovníka, ktoré sa zalievajú rovnako ako čaj. Tieto sušené plody sú skvelé a ich príprava je veľmi jednoduchá. Chuť sa rovnako ako aj u kávy líši podľa odrody kávovníkov. Cascara z Costa Ricy je príjemne sladká pripomínajúca brusnice. Obsahuje kofeín.

Zistiť viac

Vianočné prekvapenie

Nakombinujte darček podľa vašich predstáv! Z našej širokej ponuky kávy, čajov a čokolády si môžete vybrať, ktorékoľvek produkty a z tých Vám vytvoríme jedinečný dar. Napíšte nám na náš e-mail info@caffe4u.sk jednotlivé produkty z ktorých má byť dar zložený a o zvyšok sa postaráme my.

Zistiť viac

Inšpirácia na darček

Darčekový kôš plný rôznych káv je skvelý pre každú príležitosť! Jednoduchý no neskutočne kreatívny dar, ktorým ukážete, že ste si dali skutočne záležať .Čerstvá pražená káva, Zelená káva, čaj , čokoláda a ďalšie iné. To všetko si môžete vyskladať vy sami z našej ponuky.

Zistiť viac

Letná ochutnávka plantážnych káv

Chceš za pár šupov vyskúšať 6 rôznych káv? U nás v Kafíčku za 8€ môžeš skúsiť 5 výberových plantážnych káv + jednu exklúzivnú, Brazíliu Jacu Bird. Na záver ochutnávky ťa čaká aj jedno malé prekvapenie + získaš zľavu 10% na hociktoré pivo, víno alebo niečo dobré pod zub.

Zistiť viac

Otváracie hodiny počas Veľkonočných sviatkov

Keďže je pred nami jeden z najväčších sviatkov ,Veľká noc, upravili sme trochu naše otváracie hodiny. Prísť si k nám vychutnať kávu, prebrať objednávky a samozrejme oddýchnuť môžete počas celých sviatkov no v trochu upravenom čase.

Zistiť viac

Valentínska akcia

Romantický Valentín je už čoskoro tu a my tento deň zamilovaných nenecháme len tak bez darčekov J Pripravili sme si pre vás skvelú akciu ! 14.2. 2017 k zakúpenej káve dostanete o 100g viac alebo si môžete odniesť hneď druhý, rovnaký kus zadarmo!

Zistiť viac

Kúp tričko- vychutnaj Kávu !

Prečo Caffe4u a Typiš Slovakiš? Vyzdvihnutie trička Typiš Slovakiš urobí nielen radosť ale aj spríjemní deň. Radosť z nového Typiš s motívom Slovenkej tradície skvele spojí čerstvá pražená káva samozrejme odkiaľ inakadiaľ ako od Caffe4u. ;)

Zistiť viac

Organická káva

Neustále zvyšujúci sa dopyt po káve spôsobuje, že pestovatelia využívajú množstvo spôsobov, ako vypestovať kávu v čo najkratšom čase aj za cenu znečistenia prostredia. Pri pestovaní organickej kávy naopak nehrozí nebezpečenstvo pre človeka, zvieratá a ani pre životné prostredie.

Zistiť viac

Mikro-lot

Čo je to Mikro-lot? Skvelá plantážna káva, ktorá dosahuje vynikajúcu chuť. Je vypestovaná vo veľmi malom množstve.

Zistiť viac

U nás v kaviarni

Predvianočná pohoda v Caffe4U so super širokou ponukou plantážnych káv a príjemnom prostredí.

Zistiť viac

Zrnková káva

Káva je neodmysliteľnou súčasťou každodenného života. Pre súčasného človeka je nepredstaviteľné, že tento nápoj bol niekedy zakázaný alebo pokladaný za diabolský. No je to tak. Káva prešla dlhú a pomerne komplikovanú cestu, kým si získala náklonnosť ľudí na takmer celom svete.

Zistiť viac

Pražiareň kávy Bratislava

Praženie je jedných z posledných procesov, ktorými prechádzajú kávové zrnká cestou k finálnemu spotrebiteľovi. Potom už len zomlieť, uvariť a vypiť, No nie je také ľahké, ako by sa mohlo zdať. Prečítajte si o rôznych stupôňoch praženia a vplyve na výslednú chuť kávy.

Zistiť viac

Nová animácia na Homepage.

29. 6. 2015

Novinka, ktorou Vás hneď v úvode vítame je naša animácia. Sme jediní, kto prinášaja ukážku praženia v animovanej podobe. Animácia znázorňuje postup praženia plantážnych káv až po ich podávanie u nás v kaviarni. Je to verná, kreslená kópia pražiarne v ktorej pražíme všetky kávy v našej ponuke.

Zistiť viac

Akcia pre prvých šikovných kávičkárov

Pozor! Už tento pondelok 1.2. máme pre prvých z vás pripravenú skvelú akciu!Pre tých , ktorí prídu k nám na prevádzku, máme prichystané zľavové kupóny 20% , 10% a 5% na všetky naše pražené kávy !!! Výber je naozaj veľmi bohatý. V ponuke máme viac ako 30 rôznych druhov plantážnych káv. Preto sa treba poponáhľať! :)

Zistiť viac

Prvoaprílová akcia

Africká káva, americká káva, indonézska káva a iné, ktoré si môže prísť vybrať v hmotnostiach 250g, 500g , 1kg atd. Ak by náhodou jedna z vašich vybraných káv nebola hneď k odberu, stačí nám nechať na seba kontakt a nasledujúci deň ju budete mať pripravenú. Výber máme bohatý a kávy sa stále menia. Asi sa budeme opakovať, keď spomenieme , že niet nad dobru kávu!

Zistiť viac
Prihlásiť
0.00EUR

Prihlásenie do účtu

Email
Heslo
Prihlásiť
Registrácia užívateľaŽiadosť o zmenu hesla

Nákupný košík (0)

Košík je prázdny.
Top

Nákupný košík (0)

Zobraziť košík Obchodné podmienky a ochrana súkromia