O nás

Praženiu kávy sa venujeme už takmer 8 rokov. Snažíme sa priniesť čo najväčší výber jednodruhových arabík z celého sveta a tým vám zabezpečiť čo najintenzívnejší zážitok zo širokého spektra chutí.

V lete 2018 sme navštívili kávovníkové plantáže v Brazílii, tento rok to boli plantáže na Kube, kde sme mali možnosť na vlastné oči vidieť, koľko práce stojí za pestovaním, spracovaním plodov a dopravou priamo k nám. Aj preto sa snažíme do praženia a prípravy kávy vkladať čo najviac úsilia a lásky.

Naším cieľom je, aby si každý u nás našiel svoju obľúbenú šálku kávy, ktorú si vďaka e-shopu môžete pripraviť aj v pohodlí domova.

O našej káve

Pri výbere kávy do našich kaviarní a obchodu sa zameriavame na zrnká najvyššej akosti.

Selekcia kvalitných zŕn udržateľným spôsobom je našou prioritou. V ponuke máme viac ako 30 rôznych druhov pražených aj zelených jednodruhových káv, ktoré sa pre vás snažíme čo najviac obmieňať a neustále prinášať novinky. Akúkoľvek kávu si z nášho e-shopu vyberiete, príde priamo k prahu vašich dverí v udržateľných CO2 neutral obaloch od Dutchpack.

Kávu pražíme primárne pre espresso (stredne až tmavo - medium až city+), no vďaka tomu, že disponujeme menšími ekologickými pražičkami, vám ju vieme „vyrobiť“ presne podľa vašich predstáv bez zanechania stopy na životnom prostredí.

Aj domáci pražiari si u nás prídu na svoje. Patríme k jedným z mála distribútorov zelenej kávy.

O našich kamenných prevádzkach

Prvú kaviareň s pražiarňou sme otvorili v roku 2014. Proces praženia kávy môžete na vlastné oči vidieť pri návšteve našich priestorov na Obchodnej ulici v Bratislave.

Začiatkom roka 2017 sme otvorili ďalšiu prevádzku Kafíčko, rovnako na Obchodnej ulici. V tejto rušnej časti mesta si viete oddýchnuť na našich terasách v príjemnom prostredí dvorov mimo zhonu frekventovanej nákupnej zóny. Pripravili sme si raňajkové menu, dovoz je možný cez appku WOLT.

V máji 2018 uzrela svetlo sveta naša zatiaľ posledná Kafíčko prevádzka
 v Apollo Business Center II.

Kamenné prevádzky

Kaviareň a pražiareň CAFFE4U

Caffe4U, s.r.o.
Obchodná 42
811 06 Bratislava

 

Tel.č. na prevádzku: 0948 320 758

 

Otváracia doba:
Pondelok – Piatok: 8-19
Sobota: 9-19
Nedeľa: 13-19

 

Kafíčko Obchodná

Kafíčko, s.r.o.
Obchodná 17
811 06 Bratislava

 

Tel. č. na prevádzku: 0948 414 979

 

Otváracia doba:
Pondelok – piatok: 08-19
Sobota: 9-16
Nedeľa: 9-13

Kafíčko Apollo

Kafíčko 2, s.r.o.
Mlynské Nivy 49,
Apollo Business Center II, Bratislava

 

Tel. č. na prevádzku:  0948 221 495

 

Otváracia doba:
Pondelok-štvrtok: 8-17
Piatok: 8-16